Etyka dla nauczycieli w szkole
Studia Podyplomowe: Etyka dla Nauczycieli w Szkole
Program kształcenia „Etyka dla Nauczycieli w Szkole” dedykowany jest dla osób, które pragną pogłębić swoje umiejętności i wiedzę w obszarze etyki edukacyjnej. Studia są odpowiedzią na rosnące wymagania społeczne dotyczące odpowiedzialności i postawy etycznej w pracy pedagogicznej. Szkoły mają obowiązek organizowania zajęć z etyki, w związku z czym zauważa się deficyt pedagogów uprawnionych do prowadzenia tego przedmiotu. Nowe kwalifikacje są szansą zarówno dla osób dopiero wchodzących do zawodu, jak i doświadczonych pedagogów poszukujących nowych wyzwań i możliwości.
Do kogo skierowane są studia?
Studia podyplomowe „Etyka dla Nauczycieli w Szkole” przeznaczone są dla nauczycieli, pracowników oświaty, pedagogów, a także dla wszystkich, którzy pragną rozwijać swoje kompetencje etyczne w kontekście pracy edukacyjnej. Kierunek dedykowany jest nauczycielom, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne i są zainteresowani pozyskaniem nowych kwalifikacji. Dzięki nim nabędą wiedzę, umiejętności i kompetencje niezbędne do prowadzenia etyki w szkołach podstawowych oraz ponadpodstawowych.
Czego nauczysz się na studiach?
Celem studiów jest wyposażenie nauczycieli w merytoryczne oraz metodyczne kompetencje z zakresu zarówno nauk o moralności, filozofii, aksjologii jak i dydaktyki nauczania etyki na wszystkich etapach edukacyjnych. Słuchacz pozna kluczowe koncepcje i problemy związane z etyką w edukacji, zrozumie i będzie potrafił zastosować kluczowe techniki etycznego podejścia do procesu nauczania, nabędzie umiejętność budowania relacji opartych na zasadach etyki w środowisku szkolnym, będzie potrafił analizować typowe dylematy etyczne, które mogą wystąpić w procesie edukacyjnym, a także zrozumie rolę prawa i zasady etyki w kontekście pracy pedagogicznej.
Studia mają interdyscyplinarny charakter, a treści kształcenia są zgodne z obowiązującą podstawą programową. Uwzględniają zmiany kulturowe i cywilizacyjne przyczyniające się do pogłębiania pluralizmu aksjologicznego i przemian moralności współczesnego społeczeństwa.
Wymagania:
- Posiadanie wykształcenia wyższego co najmniej I stopnia.
- Posiadanie przygotowania pedagogicznego.
W przypadku braku posiadania przygotowania pedagogicznego, istnieje możliwość zapisania się na dwa kierunki jednocześnie z zakresu przygotowania pedagogicznego. W takiej sytuacji słuchacz otrzymuje 30% rabatu na drugi tańszy kierunek.
Podstawa prawna: Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 14 września 2023 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. 2023 poz. 2102) oraz Rozporządzenie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz. U. z 2019 r. poz. 1450 ze zm.).
Dlaczego warto wybrać nasze studia?
Praktyczne podejście: Nasi wykładowcy to doświadczeni praktycy, którzy dostarczają aktualnej i praktycznej wiedzy.
Sieć kontaktów: Możliwość nawiązania kontaktów z innymi profesjonalistami z branży edukacyjnej.
Elastyczność: Studiowanie online daje możliwość elastycznego dostosowania procesu nauki do osobistych potrzeb, umożliwiając zdobywanie wiedzy z dowolnego miejsca na świecie. Tryb studiów dopasowany jest do potrzeb osób pracujących.
Dołącz do elity, studiuj na najlepszej uczelni!
Wyższa Szkoła Administracji to zdobywca tytułu Najlepszej Uczelni roku 2022 w województwie podkarpackim oraz zdobywca 5. miejsca w ogólnopolskim Plebiscycie Edukacyjnym Polska Press Grupy.
Nasza jakość to Twój sukces!