Niektórzy aniołowie ukrywają swe skrzydła, by kroczyć wśród nas…
Nowy rok akademicki przed osobami zrzeszonymi w Kole Naukowym Studentów Pedagogiki postawił wiele wyzwań, na kanwie których zrodziła się min. myśl zorganizowania kiermaszu ciast i ozdób świątecznych.
W przedświątecznym ferworze, atmosferę którego dało się odczuć także na korytarzach stalowowolskiego wydziału, bowiem zbiegł się on z terminem ostatnich w roku kalendarzowym wykładów i ćwiczeń, za aprobatą Władz Wydziału a w trosce o dobrostan ducha i ciała przybyłych na zajęcia Studentów, doszło do połączenia sił kadry dydaktycznej
i Członkiń Koła Naukowego. O strawę dla ducha 21 grudnia 2024 r. zadbali prowadzący tego dnia zajęcia Wykładowcy, zaś uczta dla podniebienia i oczu byłą zasługą Pań: Dominiki Chmura, Sylwii Furmaga, Liliany Łapińskiej, Katarzyny Mazurek, Karoliny Oleszko, Iwony Partyka, Moniki Piliszko, Zofii Sobala, Kamili Winiarskiej, Moniki Wydra oraz Jolanty Zdeb.
Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem, a pozyskany zeń dochód przeznaczono na zakup – do dokonania którego z ramienia Koła Naukowego oddelegowano Lilianę Łapińską, Karolinę Oleszko, Annę Pałka, Jolantę Zdeb – artykułów codziennego użytku dla pensjonariuszy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli.
Dnia 30 stycznia 2025 r. reprezentacja Koła Naukowego w składzie: Liliana Łapińska, Karolina Oleszko, Anna Pałka, Iwona Partyka, Zofia Sobala, Monika Wydra, Jolanta Zdeb, złożyła w placówce wizytę, podczas której przekazane zostały zakupione środki. Z uwagi na występowanie w środowisku lokalnym zwiększonej ilości zachorowań na choroby wirusowe i wprowadzonym w związku z tym zakazem odwiedzin przebywających w zakładzie pacjentów, noworoczne życzenia od Członków Koła oraz Władz Uczelni, okraszone wykonaną przez p. Zofię Sobala okolicznościową kartką, zostały złożone na ręce Dyrektora Zakładu.
Spotkanie, w którym brali udział także pracownicy administracyjni oraz personel medyczny placówki, zaowocowało nie tylko rozwinięciem kompetencji Członków Koła w zakresie komunikacji i umiejętności interpersonalnych, ale przede wszystkim pozyskaniem wiedzy na temat realnych warunków pracy, jej organizacji i kultury oraz rozwiązań technicznych, jak również wyzwań w zakresie działalności opiekuńczej, z którymi mierzą się na co dzień pracownicy oraz pensjonariusze Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego SPZOZ w Stalowej Woli.
Przedsięwzięcie, które sprzyjało wymianie fachowej wiedzy i doświadczenia, a tym samym wzmocniło praktyczny charakter kształcenia oraz poznanie specyfiki pracy w danej grupie wiekowej, przygotowując do podjęcia zatrudnienia zgodnego z kierunkiem kształcenia, stanowiło również impuls do powzięcia przez Członków Koła aktywności na niwie naukowej. O szczegółach i efektach której opowiemy Państwu niebawem.
Wszystkim osobom zaangażowanym oraz wspierającym przedsięwzięcie na dowolnym jego etapie składam serdeczne podziękowania.
Z wyrazami szacunku
Magdalena Wójcik, opiekun KNSP